AKTUALNOŚCI SPORT

10. edycja Intel Extreme Masters wraca do Spodka!

Intel Extreme Masters wraca do Katowic. 10. jubileuszowa edycja zorganizowana zostanie w lutym w Spodku. Fani jednych z najważniejszych zawodów e-sportowych na świecie zacierają już ręce na zmagania graczy. Łączna pula nagród dla zawodników wyniesie 1,5 mln dolarów.

W 2020 i 2021 roku impreza odbyła się bez udziału publiczności. Wszystko z powodu koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Tegoroczna edycja będzie już z udziałem publiczności! Wstęp na IEM będzie biletowany a na trybuny wpuszczeni zostaną wyłącznie zaszczepieni kibice z aktywnym paszportem Covid-owym. IEM Katowice 2022 ruszy 15 i potrwa do 27 lutego. Finały, które jak zwykle wzbudzają największe emocje, odbędą się w dniach 25-27 lutego. W ramach wydarzenia zaplanowano dwa turnieje Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraf.

Dziś bez cienia przesady, mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą e-sportu, bo choć poza Katowicami IEM gości jeszcze w Chicago, Sydney i Szanghaju, to właśnie w stolicy Górnego Śląska odbywają się najważniejsze rozgrywki finałowe – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

/ŁP/

Foto: UM Katowice / Radosław Kaźmierczak