AKTUALNOŚCI PROMOWANE SPORT

10 tysięcy kibiców powitało Łukasza Podolskiego

Wczorajszy wieczór był prawdziwym świętem dla kibiców Górnika Zabrze. Prawie 10 tysięcy osób zgromadziło się na stadionie przy Roosevelta, by powitać Łukasza Podolskiego. Urodzony w Gliwicach i w dzieciństwie związany z Zabrzem zawodnik, po wspaniałej karierze w Niemczech, teraz chce ją zakończyć jako zawodnik trójkolorowych.

  • Polska. Zabrze. Gdzie wszystko się zaczęło, wracam do domu. Mocne, specjalne uczucie, które napawa mnie wielką dumą, że mogę grać w tym klubie – napisał na swoim profilu Łukasz Podolski.

W udzielonym wczoraj wywiadzie, był pytany o to, jaką odegra rolę w drużynie. Odparł, że polska Ekstraklasa nie może się równać z ligami angielką czy niemiecką, ale zrobi wszystko, aby Górnik Zabrze w ciągu 5, może 10 lat stał się klubem na poziomie europejskim, który będzie mógł z sukcesami grać w europejskich pucharach.

Podolski przyleciał do kraju w środę. Jeszcze na płycie lotniska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach doszło do bardzo wzruszającego momentu, gdy szczerym uściskiem naszego bohatera przywitał Stanisław Oślizło. Tak właśnie legenda Górnika powitała Mistrza Świata.

Podolski odwiedził także gliwicką Sośnicę, czyli miejsce, w którym wychowywał się w pierwszych latach swego życia. Wiele zakątków tej dzielnicy na pewno przypomniało mu czasy dzieciństwa.

Łukasz Podolski ma 36 lat. To Mistrz Świata z 2014, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Świata (20062010), srebrny medalista mistrzostw Europy z 2008, a także brązowy medalista Pucharu Konfederacji 2005. Ze 130 występami zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby występów w reprezentacji Niemiec, jako zdobywca 49 goli jest trzecim najlepszym strzelcem w historii tej drużyny.

PM
fot. Facebook Górnik Zabrze