GŁÓWNA

66 mln zł trafi do przedsiębiorców ze Śląska

Wczoraj przedstawiciele władz regionu spotkali się z przedsiębiorcami z województwa śląskiego w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Rozstrzygnięto tutaj II rundę naboru w konkursie „Inwestycje w MŚP” w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki.  Przedsiębiorcy mogą liczyć na spory zastrzyk gotówki, który pomoże wyjść im na prostą.

Ponad 66 mln zł trafi do firm, które wnioskowały o wsparcie działalności w konkursie skierowanym do przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku kryzysu. W drugiej turze zgłoszono 278 wniosków na łączną wartość wsparcia przekraczającą 156 mln zł. Dostępna alokacja pozwoliła na wybór do dofinansowania 111 wniosków. Wśród wybranych przedsięwzięć najwięcej dotyczy branży gastronomicznej, turystycznej, usług i rozrywki oraz medycyny.

Wczoraj w uroczystości wręczenia promes o dofinansowanie uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa.

To realna pomoc dla przedsiębiorców z naszego regionu. Zadziałaliśmy błyskawicznie, dzięki czemu te środki trafiają do firm i pomagają im przetrwać najtrudniejszy okres, ale także inwestować w rozwój i zachować miejsca pracy. To impuls dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę, łącznie złożono 2300 wniosków, co jest rekordem we wszystkich konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Władze województwa śląskiego w momencie wystąpienia koronawirusa postanowiły działać. Opracowano narzędzia wparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które zostało wdrożone w formie Śląskiego Pakietu dla Gospodarki opiewającego na kwotę ponad 1 mld zł.

/ŁP/

Foto: UMWS