GŁÓWNA SPORT

Sportowe święto na Stadionie Śląskim. 68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Przed nami 68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Na Stadionie Śląskim będziemy mogli podziwiać gwiazdy Królowej Sportu! Kolejna odsłona jednej z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca 2022 roku. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

– Sportowe emocje z najwyższej półki wracają na Stadion Śląski. Najlepsi lekkoatleci na świecie, reprezentanci Polski i medaliści największych imprez znów wystąpią w legendarnym Kotle Czarownic w trakcie 68. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zapraszam wszystkich kibiców na Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, wierzę, że i tym razem doping tysięcy gardeł zainspiruje gwiazdy Królowej Sportu do pokonywania własnych barier i walki o zwycięstwo, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i ucząc sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Wspierajmy naszych mistrzów w drodze po kolejne sportowe laury – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród gwiazd memoriału będą polskie mistrzynie olimpijskie, m.in. biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich. W biegu na 100 metrów przez płotki wystartują mistrzyni z Tokio Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn i brązowa medalistka Jamajka Megan Tapper. Silnie obsadzony będzie również konkurs rzutu młotem, bo wystartują w nim mistrz olimpijski Wojciech Nowicki i brązowy medalista Paweł Fajdek.

68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest jednym z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Impreza na Stadionie Śląskim rozpocznie się 5 czerwca o godz. 14.45. Wstęp dla kibiców jest wolny, a organizatorzy z okazji Dnia Dziecka przygotują dla najmłodszych piknik pełen atrakcji.