PROMOWANE

A4 zdrożeje od 1 października. Na każdej z bramek zostawimy 12 zł

Kierowcy nie będą zadowoleni. Od 1 października za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków zapłacimy więcej. Bilet na każdej z bramek kosztować będzie 12 zł (osobówki), 6 zł (motocykle). Kto korzysta z płatności automatycznych, może liczyć na zniżki.

Dziś wycieczka autostradą A4 z Katowic do Krakowa kosztuje sporo. Na bramkach, jadąc tam i z powrotem zostawiamy 40 zł. Od 1 października z naszych portfeli ubędzie 48 zł (12 zł na każdej z bramek).

Od 1 października br. kierowcy samochodów osobowych korzystający z płatności automatycznych: A4Go, Telepass oraz przez aplikacje Autopay bądź SkyCash, nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty za przejazd pojazdami kat. 1. Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kart – informuje zarządca autostrady Stalexport Autostrada Małopolska.

Warto dodać, że kierowcy samochodów osobowych korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule prepaid do 30 września br. mogą zakupić impulsy na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł, którymi będą mogli opłacać przejazdy przez kolejne dwa lata.

/ŁP/

Foto: google maps