AKTUALNOŚCI EKOLOGIA PROMOWANE

„Beksiński na Śląsku”. Niebawem wystawa w Tychach

W Tichauer Art Gallery w Tychach będzie można oglądać dzieła Zdzisława Beksińskiego. Wystawę honorowym patronatem objął marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wyjątkowy festiwal twórczości artysty, zatytułowany „Beksiński na Śląsku”, zagości w industrialnych wnętrzach Browaru Obywatelskiego w dniach 18 czerwca – 25 września 2022 roku i obejmie prezentację ponad 50 oryginalnych obrazów artysty.

To wyjątkowe święto dla fanów twórczości Zdzisława Beksińskiego. Przez najbliższe trzy miesiące będzie można podziwiać jego wyjątkowe dzieła, ale również uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących, skupionych na życiu i twórczości artysty. Prace Zdzisława Beksińskiego poruszają wyobraźnię, zmuszają do refleksji i inspirują od wielu lat, jestem przekonany, że to pierwsze, tak kompleksowe wydarzenie związane z jego twórczością, pozwoli nam jeszcze bardziej docenić jego wrażliwość i talent

podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Oprócz ponad 50 dzieł artysty dostępna będzie obszerna, multimedialna wystawa „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, odbędzie się ponadto wiele wydarzeń towarzyszących tj.: pokazy filmów o życiu Beksińskich, spotkania z ich przyjaciółmi, panele i dyskusje z gośćmi, a także koncert finałowy „Świat Mistrza Beksińskiego”. To pierwsze w Polsce tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza.

Źródło: UMWŚ