AKTUALNOŚCI

Brutalny atak na 56-latka w Rudzie Śląskiej. WIDEO

28-letni bandyta związany ze środowiskiem pseudokibiców może trafić za kraty na pięć lat. Dla zabawy skatował 56-letniego mężczyznę na jednym z przystanków w Bielszowicach. Kazał mu klękać na kolana, poniżał go, w końcu doszło do przemocy fizycznej. Wszystko to zostało nagrane w telefonie komórkowym kolegi, który biernie przyglądał się zajściu. Śledczy odtworzyli ten zapis.

Do przestępstwa doszło w centrum Rudy Śląskiej i to w biały dzień. W czasie gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł napiadniętemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu.

Kryminalni z rudzkiej komendy namierzyli sprawcę, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Ku zdziwieniu 28-latka, policjanci na jego telefonie znaleźli dwa filmy, które uwieczniły jego wyczyny. Napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń, a w kolejnym dniu pobił siedzącego na przystanku 56-latka. Zatrzymany przyznał się od popełnionych przestępstw. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemysław Malisz

zdj. śląska policja