PROMOWANE SPORT

Bytom. Awans Polek po niezwykłym meczu

Polki, mimo że przegrywały już 0:2, w meczu z Holandią, potrafiły nie tylko odrobić straty, ale zdobyły zwycięską bramkę i awansowały do kolejnej rundy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

O zwycięstwie naszej reprezentacji przesądziły trzy zdobyte bramki w trzeciej tercji w ciągu dwóch minut. Tym samym w zakończonym turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który był rozgrywany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu, reprezentacja Polski odniosła komplet zwycięstw.

W pierwszej tercji mecz był wyrównany, a Polki miały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, których nie potrafiły wykorzystać. W drugiej części meczu na prowadzenie wyszły Holenderki. Polki nie potrafiły jednak odpowiedzieć na bramkę reprezentacji Holandii, mimo że grały kilkakrotnie w przewadze liczebnej.

W trzeciej tercji dobrze grające Holenderki podwyższyły na 2:0 i kiedy wydawało się, że Polki nie zdołają odmienić losów meczu, w 52. minucie kontaktową bramkę zdobyła Karolina Późniewska. Prawdziwy show Polki jednak dały w 54. minucie. W ciągu niecałych dwudziestu sekund zdobyły dwie bramki, wychodząc na prowadzenie 3:2, którego nie oddały już do końca, tym samym wygrywając decydujące spotkanie o awansie do kolejnej rundy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Zwycięstwo 3:2 oznacza, że Polki awansowały do listopadowego turnieju, w którym zagrają z reprezentacjami Węgier, Czech i Norwegii. Awans do Pekinu wywalczy tylko zwycięzca imprezy.