AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA

Bytom: będą objazdy dla kierowców i autobusów miejskich. MAPA

Kierowcy i pasażerowie miejcie się na baczności. Od 1 marca nie przejedziemy ul. Frycza-Modrzewskiego, na odcinku od ul. Zabrzańskiej do Włodarskiego w Bytomiu. Wszystko z powodu remontu torowiska i modernizacji skrzyżowania. Nie obędzie się bez objazdów i zmian w kursowaniu autobusów.

Prace torowe wzdłuż ul. Frycza-Modrzewskiego obejmują: wymianę słupów i sieci trakcyjnej, budowę systemu zdalnego sterowania zwrotnic, modernizację mostu nad rzeką Bytomką oraz budowę nowych platform na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego. W ramach inwestycji przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Frycza-Modrzewskiego z ul. Zabrzańską. Inwestycja opiewa na blisko 13,6 mln zł.

Prace odbiją się na kierowcach. Wprowadzone zostaną objazdy:

  • Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t jadących od strony Rudy Śląskiej w kierunku ul. Zabrzańskiej, zaprojektowano objazd ulicami: Witosa – Orzegowską – Zabrzańską.
  • Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t jadących od strony Rudy Śląskiej w kierunku ul. Zabrzańskiej, zaprojektowano objazd ulicami: Włodarskiego – Skromną – Zabrzańską.
  • Dla pojazdów jadących ul. Zabrzańską od strony Bobrka i centrum w kierunku Rudy Śląskiej zaprojektowano objazd ulicami: Orzegowską – Piątka – Frycza-Modrzewskiego.
  • Dla pojazdów jadących ul. Zabrzańską od strony dzielnicy Bobrek w kierunku ul. Tatrzańskiej zaprojektowano objazd ulicami: Puszkina – Rostkowskiego – Karpacką – Podhalańską – Bałtycką – Małachowskiego.

Utrudnienia na linii autobusowej 121

– Autobusy linii nr 121 w kierunku Bytomia będą kursowały trasą objazdową przebiegającą od ulicy Frycza-Modrzewskiego, ulicą Witosa i Orzegowską do ul. Zabrzańskiej, natomiast w kierunku Rudy Śląskiej – od ul. Zabrzańskiej, ulicą Orzegowską i Piątka do ul. Frycza-Modrzewskiego -– informuje bytomski magistrat.

Kierowcy i pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia w Bytomiu potrwają do końca września 2021.

/ŁP/

Źródło/Foto: UM Bytom