AKTUALNOŚCI

Copa Espanola na Stadionie Śląskim. ZDJĘCIA

Minął pierwszy dzień turnieju Copa Española. Na Stadionie Śląskim rozegrano w sobotę szereg meczów w ramach tego wyjątkowego wydarzenia. To zawody przeznaczone dla dzieci. Dziś swoje umiejętności prezentowały grupy „Żaków” – dzieci w wieku od 8-9 lat.

W niedzielę na Stadionie Śląskim czeka na Was kolejna porcja emocji. W drugim dniu turnieju wystąpią „Skrzaty” (dzieci w wieku 6-7 lat). Każda z drużyn przynajmniej raz zagra na głównej płycie Stadionu Śląskiego.

W ramach tej dwudniowej imprezy przed widownią wystąpią m.in. przedstawiciele takich światowych marek jak Milan, Inter, Juventus oraz 22 inne drużyny.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe i dostępne bezpłatnie atrakcje. I to zarówno sportowe (zajęcia ogólnorozwojowe i gry zręcznościowe pod opieką animatorów, mega boisko, pokazy teqballu), jak i nastawione na rozwój ducha (wystawa prezentująca Powstania Śląskie, wystawa strojów regionalnych). Będą też gry z cyklu „Śląskie podwórka” oraz rekonstrukcja wydarzeń z Powstań Śląskich.  Nie mogło zabraknąć oczywiście strefy wypoczynku i foodtrucków.

– Nasza fundacja powstała, aby zarażać sportową pasją, wspierać prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Tym co nas wyróżnia jest metodologia oparta na systemie hiszpańskim i zgodna ze standardami PZPN. Rozwijamy motorykę dzieci, dbamy o gimnastykę ogólnorozwojową i przygotowanie mentalne, a także rozwijanie znajomości języka hiszpańskiego. W czasie turnieju nasi animatorzy, w strefie zabaw Ninos, bezpłatnie prezentują to, czym zajmujemy się na co dzień – informuje Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

PM
fot. Przemysław Malisz