AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA PROMOWANE

Cudem przeżyła. Na drogę wybiegł łoś

30-letnia kobieta zderzyła się z przebiegającym przez jezdnię łosiem. Na szczęście nie doszło do tragedii. Skończyło się na obrażeniach ciała kierującej, która trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 908 pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Kaletami. Niestety cało z tego zdarzenia nie wyszedł potrącony łoś. Zwierzę nie przeżyło konfrontacji z samochodem.

Co roku policjanci odnotowują kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia. Zdarzają się również wypadki, gdzie ranni zostają kierowcy i pasażerowie. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach.

Często ustawiony znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do zdjęcia nogi z gazu. Niestety niekiedy, pomimo zachowania wszelkich warunków ostrożności, nie udaje się uniknąć konfrontacji z leśnymi zwierzętami.