Uncategorized

Częstochowa. Zaginęły matka i córka. Policja ujawnia nowe fakty

Tak zagadkowej sprawy zaginięcia śledczy z regionu nie prowadzili do wielu lat. Jak kamień w wodę przepadły matka i córka. Ich dokumenty pozostały w domu. A pod blokiem pozostał samochód. Ale właśnie ten pojazd może być kluczem do rozwiązania zagadki! Policja prosi o pomoc.

45-letnie Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia – jak już informowaliśmy na łamach “Dwóch Kwadransów” – zaginęły 10 lutego. Pani Aleksandra około południa wybrała się na działkę przy ul. Żyznej. Pielęgnowała ogródek, wycinała suche trawy. Pochwaliła się zdjęciami z tych prac, wysyłając je córce. Oliwia w tym czasie była w domu, ponieważ odbywały się lekcje zdalne. Po zakończeniu zajęć dzwoniła do mamy, ale nie potrafiła się z nią skontaktować. Poszła na działkę, ale tam też jej nie było. Zadzwoniła do babci, która również nie miała pojęcia gdzie może przebywać Aleksandra. W końcu i z Oliwią kontakt się urwał…

Pod blokiem pozostał zaparkowany srebrny ford focus o numerze rejestracyjnym SC1836F. Istnieje podejrzenie, że w dniu zaginięcia pani Aleksandry i Oliwii ktoś obcy korzystał z tego pojazdu.

– Apelujemy do osób, które w godzinach wieczornych lub nocnych z 10 na 11 lutego widziały osoby, poruszające się samochodem osobowym marki ford focus o numerze rejestracyjnym SC 1836F. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub nagranie z kamerki samochodowej, rejestrujące przemieszczający się pojazd, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub 997 – powiedziała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

ZAGINIONE RYSOPIS:

Oliwia Wieczorek: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

Aleksandra Wieczorek: wzrost 165 cm, sylwetka średnia, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.