AKTUALNOŚCI KULTURA VIDEO

Do Parku Śląskiego powraca Muzyczny Bukiet Róż

Już w niedzielę 12 lipca rozpoczyna się kolejna edycja „Muzycznego Bukietu Róż”. W tym roku w związku z pracami związanymi z modernizacją Ogrodu Japońskiego to cykliczne wydarzenie będzie miało miejsce w Ogrodzie Różanym.

W ramach tegorocznego cyklu Park Śląski zorganizuje 7 koncertów, w których przygotowaniu uczestniczy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W kilku koncertach na parkowej scenie pojawią się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele tej placówki.

– Muzyka klasyczna i róże pasują do siebie idealnie. Cieszymy się, że znów mogą się spotkać w naszym Rosarium – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Przed nami siedem wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadną do gustu publiczności.

W programie znajdą się m.in. piosenki Anny German, repertuar popularny, muzyka dawna oraz muzyka filmowa. Na scenie zobaczymy m.in. Zespół Recital Bal u Posejdona, Maes – trio ze śpiewem, Kwartet Smyczkowy Crystal, Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, TODO ART TRIO oraz Guitar Trio.

Jeśli tylko pogoda będzie dopisywać, znowu pojawią się nie tylko krzesła dla publiczności, ale także leżaki, dziecięce wózki i kolorowe koce, tak aby niedzielne koncerty znów przybrały charakter familijno-rekreacyjnych pikników muzycznych.

Program artystyczny:

12.07 Zespół „Recital Bal u Posejdona”, piosenki Anny German

19.07 Maes – trio ze śpiewem, repertuar popularny

26.07 Kwartet Smyczkowy Crystal

2.08 Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, letnia bossa nova

9.08 TODO ART TRIO, koncert muzyki filmowej

16.08 Muzyka dawna w wielu odsłonach

23.08 Wieczorek Guitar Trio