KOMUNIKACJA

Dziś otwarcie węzła Katowice-Giszowiec

Rozbudowa węzła drogowego Katowice–Giszowiec to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Katowicach od lat. Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w otwarciu drogi, którą od 20 czerwca będą mogli poruszać się kierowcy. Rozbudowa pozwoliła na oddzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego. W praktyce oznacza to znaczną poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszańców.

Lepsze warunki jazdy dla kierowców z Katowic i okolic

Rozbudowa węzła drogowego Katowice–Giszowiec na DK81 i DK86 to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Katowicach od lat.Prace, które zostały przeprowadzone kosztem około 300 mln zł były pracami, które pomogą mieszkańcom Katowic i okolic Giszowca. Dlatego, że rozładują ten ruch. Ruch lokalny łączył się tutaj z ruchem tranzytowym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w uroczystym otwarciu drogi, którą od 20 czerwca będą mogli poruszać się kierowcy.

Każdego dnia przez DK86 na wysokości dzielnicy Giszowiec przejeżdża około 58,5 tys. pojazdów. Łączna długość rozbudowanych i przebudowanych odcinków DK81 i DK86 to ponad 3,5 km.

Wierzę, że Katowice będą jeszcze mocniejszym magnesem gospodarczym i centrum gospodarczo-komunikacyjnym dla całego Śląska, a właściwie dla całej południowej Polski – tak, jak to się dzisiaj tutaj już dzieje. Rozwiązania infrastrukturalne takie jak to, są do tego niezbędne – dodał premier.

Źródło: KPRM

Foto: UM Katowice