AKTUALNOŚCI

Wyjazdy prezeski szpitala – 14 tys. km przejechanych… przy biurku?

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zakończyli śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w sprawie podróży służbowych przez prezes zarządu jednego ze szpitali na terenie Tarnowskich Gór. Kobieta uzyskała w ten sposób nienależne korzyści majątkowe z tytułu rozliczenia delegacji na szkodę zarządzanej placówki. Podejrzanej grozi nawet do 5 lat więzienia.

Stróże prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach doprowadzili do końca śledztwo, w którym wykryli poświadczenie nieprawdy w dokumentach dotyczących służbowych wyjazdów w okresie od października 2015 do maja 2017 roku przez Prezesa Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach im. dr Bronisława Hagera. Śledczy zabezpieczyli oryginały dokumentacji związanej z rozliczeniem wyjazdów służbowych i inne niezbędne dokumenty, przesłuchano ustalonych świadków, przeprowadzono wymagane analizy i oględziny zabezpieczonej dokumentacji oraz dokonano ustaleń co do stanu faktycznego. Zdecydowana większość podmiotów współpracujących ze szpitalem nie potwierdziła, we wskazanych im datach, osobistych wizyt podejrzanej w ich siedzibach.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zakwestionowano 42 wyjazdy na trasach wykazanych po terenie kraju, gdzie łączne odległości wynosiły ponad 14 tys. km. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty, grozi jej do 5 lat więzienia.