AKTUALNOŚCI SPORT

GKS Katowice już na fotelu lidera!

GKS Katowice wygrywając w niedzielny wieczór z Górnikiem Polkowice zasiadł wreszcie na fotelu lidera II ligi. Ten mecz toczył się nie o 3 a o “6” punktów, bo Gieksa i Górnik Polkowice to drużyny, które najpewniej stoczą między sobą bój o awans do I ligi z pierwszej pozycji w tabeli.

Gieksa zaliczyła dwa celne trafienia – w 28 minucie gola z rzutu karnego strzelił Marcin Urynowicz, na 2:0 piłkę do bramki skierował Filip Kozłowski dwie minuty później. Górnik odpowiedział tylko raz w 49 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski.

Teraz Gieksa ma dwa punkty przewagi nad Górnikiem Polkowice i trzy nad Chojniczanką. Kolejny mecz katowiczanie rozegrają z Pogonią Siedlce na wyjeździe (28 marca, godz. 16:45).