AKTUALNOŚCI PROMOWANE SPORT

Gliwice. Nietypowe zawody pływackie w… środku nocy

Woda, światło, dźwięk i jest show! Za nami ogólnopolskie zawody pływackie Gliwice Night&LightsSwim 2021.

– Gdy zgasną światła pływanie stanie się widowiskiem. W ten sposób chcemy zainteresować pływaniem jak najwięcej ludzii to się udaje! Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM to zawody dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Finały odbywają się po zmroku. Odpowiednio animowane światło i dźwięk, w połączeniu z walką o medale, wyzwalają niesamowite emocje sportowe – mówi Mirosław Witkowski, prezes klubu pływackiego „Sikret”, pomysłodawca i główny organizator.


Podczas sobotnich zawodów odbyły się poranne eliminacje, w których wzięło udział 450 zawodników z 48 klubów z całego kraju. Rozegrano 46 wyścigów finałowych, w tym dwa sztafetowe. Podczas wieczornego finału rozdano ponad 150 medali i dyplomów.


Zawodnicy z Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice wygrali klasyfikację medalową – zdobyli 21 medali, w tym 12 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe. Miejsce drugie wywalczyli zawodnicy CSiR MOS w Dąbrowie Górniczej – 26 medali (11, 7 ,8) a trzecie UKS ,,Jasień” Sucha Beskidzka – 14 medali (7, 7, -). W klasyfikacji punktowej na podstawie wyścigów finałowych miejsce pierwsze wywalczyła ekipa CSiR MOS w Dąbrowie Górniczej – 291 pkt, miejsce drugie wywalczyli zawodnicy Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice – 286 pkt, a miejsce trzecie MKS Park Wodny Tarnowskie Góry – 196 pkt.
Zawody organizowane są przez Miasto Gliwice, MZUK Gliwice i Klub Pływacki „Sikret” Gliwice. (mf/Sikret)