SPORT

Górale wciąż niepokonani w 2021 r. A Górnik traci punkty

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok. To oznacza, że w tym roku “Górale” są niepokonani. Gorzej wypadł Górnik Zabrze, który uległ 2:0 Lechii Gdańsk. Teraz zabrzanie są na 4 miejscu w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 28 punktów, ale już czują na plecach oddech Lechii, która jest tuż za nimi ze stratą tylko jednego oczka. Walka o europejskie puchary będzie zacięta…

Zawodnicy Podbeskidzia zaczęli starcie z Jagiellonią bardzo agresywnie w ataku, czego owocem była akcja z pierwszej minuty, po której bramkarz drużyny przeciwnej musiał wykazać się refleksem. Kolejne akcje tylko potwierdzały, że Podbeskidzie chce tu wywalczyć 3 punkty. Pierwszy gol padł w 13 minucie. Danielak wykonał korner, piłka spadła na krótki słupek, tam zgrał ją Marko Roginić, a szczupakiem do bramki futbolówkę skierował Rafał Janicki. Górale do przerwy zasłużenie prowadzili z Jagiellonią.

Po zmianie stron drużyna z Białegostoku wyszła odmienia. Nasiliły się jej ataki. W 53. minucie doprowadzili do wyrównania. Co więcej, w drugiej połowie piłka znów wpadła do bramki golkipera Podbeskidzia, jednak sędzia skorzystał z systemu VAR i gola nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Podbeskidzie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 17 punktami. Tyle tylko, że ostania Stal Mielec ma jeszcze jeden mecz przed sobą w tej kolejce, a traci do Górali tylko 2 punkty.

W meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze to drużyna ze Śląska byłą faworytem. Ostatnie starcie obu zespołów zakończyło się wynikiem 3:0 dla zabrzan. Boisko jednak zweryfikowało te prognozy.

Górnik nie zagrał na 100 procent swoich umiejętności, co skwapliwie wykorzystali gospodarze. Po dwóch celnych trafieniach (24 min. Maciej Gajos, 41 min. Flávio Paixão) drużyna Lechii prowadziła do przerwy 2:0. W kolejnej odsłonie tego spotkania obraz gry się nie zmienił, podobnie jak wynik tego spotkania. Górnik wrócił do domu bez punktów.

W niedzielę o godz. 15 czeka nas spotkanie Rakowa Częstochowa z Zagłębiem Lubin. Ekipa z Częstochowy, która zajmuje 3 miejsce w tabeli, gra na wyjeździe.