PROMOWANE SPORT

Igrzyska w Parku Śląskim. Zmierzą się uczniowie klas 6 i 7

Ten dzień wpisze się do historii Zielonych Płuc Śląska. 17 maja zorganizowane zostaną pierwsze Igrzyska Parku Śląskiego. Park Śląski razem ze Stadionem Śląskim, Muzeum „Górnośląskim Parkiem Etnograficznym”, Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki oraz Śląskim Ogrodem Zoologicznym zaprasza uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych województwa śląskiego do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Igrzyska będą miały charakter gry terenowej. Czteroosobowe drużyny spotkają się na starcie, który zaplanowano przed recepcją Stadionu Śląskiego. Uczestników po terenie Parku Śląskiego prowadzić będzie specjalna mapa. Część trasy pokonają nawet kilkanaście metrów nad ziemią, jadąc kolejką „Elką”. Meta Igrzysk Parku Śląskiego zaplanowana jest na Dużej Łące w okolicy budynku dyrekcji Parku Śląskiego.

Na śmiałków, po drodze, czekać będą różnorodne zadania. W każdej z jednostek trzeba będzie wykazać się wiedzą o danym miejscu – do rozwiązania będzie quiz. Testy z pytaniami jednokrotnego wyboru do rozwiązania będą w parkowej aplikacji mobilnej, która do pobrania jest na stronie: www.parkslaski.pl. Spokojnie! Czasu na przygotowania wystarczy.

Podczas gry drużyny zmierzą się też z zadaniami, które wymagać będą dobrej kondycji fizycznej i manualnej.

Na koniec dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki, trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Park Śląski