AKTUALNOŚCI ZDROWIE

Jej marzeniem jest zatańczyć walca. Dzięki lekarzom ma szansę to zrobić

Zespół ortopedów ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach po raz kolejny udowodnił, że nie boi się największych wyzwań. Dzięki ich pracy pacjentka – pani Sylwia ma szansę na powrót do pełnej sprawności. Kobiecie usunięto ważącego 3 kilogramy guza kości miednicy.

– Mieliśmy do czynienia z monstrualnych rozmiarów nowotworem pierwotnym kości miednicy. Operacja była rozległa, niezwykle wymagająca, a ryzyko krwawienia okołooperacyjego ogromne – podkreślił wspierający gliwickich lekarzy prof. Daniel Kotrych, kierownik Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu, Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. 

W jego miejsce wszczepiono specjalny implant wykonany w technologii druku 3D. – Dzięki tak zaawansowanym działaniom możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że pacjentka ma szansę na powrót do pełnej sprawności. Udało się uzyskać stabilizację miednicy, a pionizowanie rozpoczniemy już za kilka dni – mówi dr Andrzej Baryluk, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. 

– Marzę, żeby jeszcze zatańczyć z mężem walca. To nasz ulubiony taniec. Przez całe życie byłam aktywna, jeździłam na rowerze, spacerowałam. Choroba to przerwała, ale teraz mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej – mówi pani Sylwia. Trzymamy kciuki za realizację tego pragnienia.

/ŁP/

Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach