GŁÓWNA ZDROWIE

W poniedziałek ruszają badania przesiewowe wśród nauczycieli

W poniedziałek, 11 stycznia ruszają testy przeciekowe dla nauczycieli klas od I do III, szkół specjalnych oraz pracowników obsługi administracji tych placówek. Badania potrwają do 15 stycznia. Są dobrowolne i bezpłatne.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Listy punktów, gdzie będzie można dokonać wymazów zostaną opublikowane na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Do 17 stycznia mają być znane wyniki wszystkich przeprowadzonych badań.

Wyniki dostępne będą na Internetowym Koncie Pacjenta (to aplikacja Ministerstwa Zdrowia). Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

/ŁP/

Źródło: gov.pl

Foto: pixabay