AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA PROMOWANE

Katowice. Ruszą konsultacje w sprawie strefy płatnego parkowania

Katowice rozpoczynają konsultacje z mieszkańcami miasta. Dotyczą zmian w polityce parkingowej w Śródmieściu.

– W ubiegłym miesiącu wyrównaliśmy stawki za parkowanie w Śródmieściu do tych, które obowiązywały już w podstrefie „Ceglana – Wita Stwosza”. Zapowiadałem wtedy, że to kolejny z wielu kroków mających na celu zmianę polityki parkingowej w centrum Katowic. Chcemy je wprowadzać ewolucyjnie, a nie rewolucyjnie. Dlatego teraz przyszedł czas na następny ruch, czyli konsultacje z mieszkańcami dotyczące nowych rozwiązań parkingowych. Chcemy wypracować takie, które usprawnią poruszanie się po naszym mieście, a zarazem będą jak najbardziej satysfakcjonujące i możliwie najmniej uciążliwe. Zależy mi na tym, aby poznać jak najwięcej opinii, które posłużą do wypracowania dobrej i spójnej polityki parkingowej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ankiecie, oprócz pytań zamkniętych, znajdzie się mapa proponowanego Obszaru Płatnego Parkowania, która obejmuje poszerzoną, już istniejącą Strefę Płatnego Parkowania (oznaczoną kolorem zielonym), jak i planowaną Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania w ścisłym centrum miasta (zaznaczoną kolorem czerwonym). Co ważne, wszystkie pytania będą dotyczyły jedynie obszarów płatnego parkowania (w skrócie – OPP), które zostaną wyznaczone w centralnej części miasta.

Ankieta zostanie udostępniona na stronie internetowej katowice.eu/konsultacje 25 czerwca. Konsultacje w tym zakresie potrwają do 4 lipca. Wszystkie niezbędnie informacje będą zamieszczane na stronie internetowej katowice.eu/konsultacje.