KOLEJE ŚLĄSKIE PROMOWANE

Koleje Śląskie zapraszają na wycieczkę do Zakopanego

Jeżeli nieobce są wam nazwy Małołączniak, Szpiglasowa Przełęcz, Sarorobociański, czy Zawrat to czas zaplanować wypad w Tatry, a dzięki linii S51 (Katowice — Bielsko-Biała — Wadowice — Kalwaria Zebrzydowska — Zakopane) możecie wyruszyć w niezapomnianą przygodę!

Nie sposób znaleźć najpiękniejszy szlak w najwyższych polskich górach, ale szczerze polecamy Dolinę Małej Łąki oraz roztaczający się z Wielkiej Polany Małołąckiej widok Wielkich Turni jednego z Czerwonych Wierchów, wspomnianego już Małołączniaka i Kopy Kondrackiej.

Do Doliny Małej Łąki najłatwiej dotrzecie szlakiem żółtym z Parkingu Dolina Małej Łąki tuż przy zakopiańskim Groniku. Dodatkowo możecie wybrać się w dalszy spacer w kierunku wspomnianej już Kopy Kondrackiej oraz Giewontu przecinając wzdłuż Wielką Polanę Małołącką.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie w górach, zawsze sprawdzajcie prognozę pogody, nie bagatelizujcie zbliżających się zmian pogodowych oraz przygotujcie folię NRC, wygodne obuwie oraz naładowaną komórkę z zapisanym numerem ratunkowym TOPR: 985 lub +48 601 100 300!

Źródło: Koleje Śląskie