KOLEJE ŚLĄSKIE PROMOWANE

Kołem po Śląsku. Szykuje się nowość w Kolejach Śląskich

Wielkimi krokami zbliża się realizacja zadania III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego! Informacja o starcie zadania „KOŁEM PO ŚLĄSKU!” będzie umieszczona zarówno na stronie Kolei Śląskich, jak i mediach społecznościowych przewoźnika.

Już teraz chcemy przybliżyć samo zadanie „KOŁEM PO ŚLĄSKU!”

Dzięki niemu możliwy będzie bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie. Nadrzędnym celem zadania jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu. Sam projekt polega na tym, że:

  1. przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi;
  2. w weekendy, od godziny 15:00 w piątek do godziny 24:00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany.

Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł.

Dodajmy, że przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.

Szczegółowy regulamin będzie dostępny na stronie KŚ z momentem rozpoczęcia zadania.

Źródło: Koleje Śląskie