KULTURA

Kulturalny upominek z Muzeum Śląskiego

Prezent dla pasjonata historii, miłośnika Górnego Śląska, a może dla dzieci? W internetowym sklepie Muzeum Śląskiego każdy znajdzie coś dla siebie. A z myślą o osobach poszukujących pomysłu na bożonarodzeniowy podarek przygotowano specjalne zestawy, które można kupić w okazyjnych cenach.

Aby nasze kolekcje towarzyszyły Wam nie tylko podczas czytania książek, do każdego zamówienia dołączamy smycz z wizerunkami wybranych dzieł Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zatem, jeśli chcecie mieć przy sobie „Pomarańczarkę” Aleksandra Gierymskiego, „Siewcę” Leona Wyczółkowskiego lub „Autoportret” Stanisława Ignacego Witkiewicza, to zachęcamy do skorzystania z okazji.     

Oferta przygotowana na ten dzień obejmuje pojedyncze publikacje, jak również zestawy świąteczne, wśród których można znaleźć „Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w.” w pakiecie z książką poświęconą modernizmowi (zestaw „Architektura nowoczesności”), dwutomowy „Górny Śląsk z powietrza”, a także „Ikony w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach”. W zestawach oferowane są również publikacje „Sztuka kobiet – kobiety w sztuce. Artystki na Śląsku 1880–2000” czy „Mistrzowie plakatu polskiego w zbiorach Muzeum Śląskiego”. Z nowości wydawniczych warto zwrócić uwagę na katalog wystawy „Counting memories. Chiharu Shiota”, gdzie oprócz tekstów o ekspozycji oraz twórczości japońskiej artystki znajdują się zdjęcia wystawy oraz kod QR odsyłający do filmu prezentującego jej powstawanie.

Z bogatej oferty wydawniczej Muzeum Śląskiego każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie i swoich najbliższych. Przygotowane zestawy oraz pojedyncze publikacje można kupić online w e-sklepie instytucji.

/SAD/