AKTUALNOŚCI

Łabędź biegał po Drogowej Trasie Średnicowej

Świętochłowiccy policjanci pomogli łabędziowi, który utknął na pasie zieleni. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi, co stanowiło zagrożenie dla niego i kierujących. Policjanci na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach DTŚ i przenieśli ptaka w bezpieczne miejsce. Dzięki trosce mundurowych, łabędź jest już bezpieczny.

Do nietypowej interwencji doszło na Drogowej Trasie Średnicowej. Oficer dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie od podróżujących w kierunku Katowic, że po jezdni chodzi łabędź.

Na miejsce pojechali policjanci z drogówki. Na środku drogi, na pasie zieleni zauważyli wystraszonego ptaka. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi i stanowiło zagrożenie dla innych kierujących. Na miejsce przyjechał również patrol mundurowych z prewencji, którzy ruszyli na pomoc.

Mundurowi na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach, aby wystraszony ptak mógł samodzielnie opuścić pas zieleni. Mimo podejmowanych przez stróżów prawa prób nakierowania go w stronę pobliskiego stawu, wystraszony łabędź miał problemy z poruszaniem się.

Widząc to, mundurowi postanowili przenieść zwierzę w bezpieczne miejsce. Ostrożnie podeszli do łabędzia i zabrali go z drogi, a następnie przenieśli do pobliskiego stawu.