AKTUALNOŚCI KULTURA PROMOWANE

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Miał koronawirusa

W wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Pochodzący z Katowic piosenkarz zachorował na koronawirusa. O jego śmierci poinformował jego menadżer na Facebooku.

Krzysztof Krawczyk zachorował na koronawirusa. Przyjął już pierwszą dawkę szczepienia, nic nie zapowiadało, że jego stan się pogorszy. Tak pisałem jeszcze 4 kwietnia na Facebooku: “Zapraszam o 23.45 do TVP2 na mój recital w Sopocie z 1994 roku. Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po 4 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ten koncert spowodował, że zdecydowałem się na powrót do kraju już na stałe. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Tymczasem następnego dnia podano informację o jego śmierci.

Krzysztof Krawczyk w latach 1963–1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, a od 1973 artystą solowym. Wypromował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesaswingsouljazzrock and rollacountrytangokolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dancefolkfunkyreggaemuzykę cygańską i biesiadną.

PM