AKTUALNOŚCI

Od poniedziałku utrudnienia na Tarnogórskiej w Gliwicach

Budowa centrum przesiadkowego w Gliwicach idzie pełną parą. Kierowcy i pasażerowie muszą przyszykować się na utrudnienia. Od poniedziałku, 22 lutego wprowadzone zostaną zmiany na ul. Tarnogórskiej. Wyznaczono objazdy.

Tarnogórska na odcinku od ul. Witkiewicza do ul. Kolberga będzie jednokierunkowa. Ruch pieszych odbywać będzie się tylko jedną stroną ulicy. Dla kierowców wyznaczono objazdy. Zostaną poprowadzone ul. Witkiewicza (która na czas prac stanie się ulicą jednokierunkową) i ul. Opolską. Takie rozwiązanie obowiązywać ma do końca roku.

Budowa centrum przesiadkowego i zmiany na ul. Tarnogórskiej wpłyną na rozkład jazdy autobusów. Na liniach: 57, 80, 112, 156, 187, 259, 280, 288 i 617 wprowadzone będą objazdy.

Autobusy linii nr 156, 259, 280 i 617 jadąc w kierunku Zabrza, po obsłudze przystanku „Gliwice Plac Piastów 6” pojadą ulicami: Piwną, Tarnogórską, Witkiewicza i Opolską, gdzie na przystanku „Gliwice Opolska” włączą się na stałą trasę przejazdu. W przeciwnym kierunku trasa linii nie ulegnie zmianie.

Autobusy linii nr 57, 80, 112, 187 i 288 jadące w kierunku Tarnowskich Gór, po obsłudze przystanku „Gliwice Piwna” pojadą ulicami: Piwną, Tarnogórską, Witkiewicza, Opolską i znów Tarnogórską, gdzie włączą do stałej trasy przejazdu przy przystanku „Gliwice Tarnogórska”. W przeciwnym kierunku trasa linii nie ulegnie zmianie.

Centrum Przesiadkowe w Gliwicach ma być gotowe pod koniec sierpnia 2022 roku. Inwestycja pochłonie 184 mln zł.

/ŁP/

Fot. R. Neumann/UM Gliwice