AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA

Osobówka zmiażdżona przez tira. 28-latek zmarł na stole operacyjnym

Niestety nie udało się uratować 28-letniego kierowcy volkswagena, który uczestniczył w wypadku na A4 w Gliwicach. Mężczyzna zmarł na stole operacyjnym. O rok od niego starsza pasażerka w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Policja zatrzymała 50-letniego obywatela Ukrainy kierującego samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku wynikającego z niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wskutek czego najechał na samochód osobowy. Siła uderzenia przemieściła osobówkę, która uderzyła w poprzedzającego tira.

Kierujący golfem 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego i jego pasażerka, 29-letnia obywatelka Ukrainy, doznali rozległych obrażeń ciała Na miejscu pracowały wszystkie służby, lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali. Ruch w kierunku Wrocławia został wstrzymany na czas prowadzonych czynności śledczych oraz usuwania samochodów.

Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia kierowcy volkswagena. Sprawę tragicznego wypadku prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

PM
fot. Policja Gliwice