AKTUALNOŚCI

Oszukiwał na wędliny. Został zatrzymany

Na wnuczka, policjanta, energetyka to sposoby, którymi złodzieje próbują omamić swoje ofiary. Pewien 55-latek postanowił uskutecznić nową metodę na wędliny… Nabrał kilka osób, które straciły pieniądze i musiały obejść się smakiem.

Na terenie Czechowic-Dziedzic proponował mieszkańcom swojskie wędliny. Mężczyzna miał przygotowaną bajeczkę. Zaufanie wzbudzał rozmową, w której twierdził, że osoby spokrewnione z napotkanymi domownikami zamawiały u niego już wędliny. A że właśnie jedzie po odbiór nowych, może załatwić coś więcej. Potrzebował tylko małej zaliczki.

– Dostawał od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu, zostawiając pokrzywdzonych bez gotówki i bez rzekomych wędlin, jakie miał następnie dostarczyć – mówi podinsp. Elwira Jurasz, rzecznik KMP w Bielsku-Białej.

Nikczemny proceder został przerwany po tym, jedna z ofiar zgłosiła się na policję. Szybkie śledztwo przyniosło efekt. Złodziej został zatrzymany w mieszkaniu. Usłyszał zarzuty – w tym oszustwa. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

/ŁP/

Foto: pixabay.com