NEWS

Park Śląski. Dzień Dziecka. Wirtualne wycieczki, a na finał Viki Gabor!

W Dzień Dziecka w jed­nej chwili najmłodsi przeniosą się w kilka miejsc jednocześnie! Wszyst­ko za sprawą wspólnego projektu Parku Śląskiego, Stadionu Śląskiego, Śląskiego ZOO oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnego skansenu.

1 czerwca zasiadamy wygodnie przed komputerami lub bierze­my tablety w dłonie, przełączamy się na nasze kanały społecznościowe, po czym ruszamy w wielką podróż pełną przygód i niespodzianek. A na koniec szalejemy na koncertach zespołu 4Dreamers i zjawiskowej Viki Gabor. Plan na ten wyjątkowy w roku dzień jest następujący: zaczynamy punktualnie od godziny 13.00, wtedy na oficjalnych fanpage’ach organizatorów pojawią się wszystkie atrakcje. I tu od razu pierwsza niespodzianka!

Zwiedzanie z Wiewiórką

Przewodnikiem po ciekawostkach zwią­zanych z Parkiem Śląskim będzie nasza maskotka, wszystkowiedząca Wiewiór­ka. A podczas podróży zajrzymy naj­pierw do starej, bo liczącej sobie 150 lat wiejskiej szkoły i przekonamy się, czym różni się ona od szkół współczesnych. Dowiemy się, gdzie mieszkał wtedy nauczyciel, a nawet jak wyglądał… dawny tablet. Kolejnym punktem będą zakamarki Stadionu Śląskiego. Zagląd­niemy do szatni, w której przebierała się nasza reprezentacja w piłce nożnej, nadarzy się okazja, żeby poznać sta­nowiska dowodzenia oraz stadiono­wy komisariat policji. Dacie wiarę, że takie miejsca znajdują się w popular­nym Kotle Czarownic? 1 czerwca sami się o tym przekonacie! Kto zaś nie ma lęku wysokości, czeka na niego podróż Elką. Będziecie mieli frajdą zobaczyć Stadion Śląski, Rosarium, słynną Żyrafę, zabytkową bramę ZOO i „Legendię” z lotu ptaka. Z Elki przeniesiemy się do Ogrodu Zoologicznego, a tam czekają już na milusińskich małe pandy, spraw­dzimy, jakie zwyczaje mają lemury i co porabiają żyrafy.

Konkursy z nagrodami i autografy od muzycznych gwiazd

Podczas całego dnia na profilach organizatorów nie zabraknie również konkursów. Do wygrania będzie m.in. rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoolo­gicznego, Skansenu i przejazd Elką.

Wieczorem przenosimy się pod sce­nę, na której zobaczymy i usłyszymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli ekipę z formacji 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior – Viki Gabor. Gratkę będą mieli łowcy autografów. Wśród niespodzianek tej części imprezowego dnia będzie możliwość zdobycia gadżetów z pod­pisami wspomnianych wykonawców, szturmujących obecnie wszystkie listy przebojów.

– Program tegorocznego Dnia Dziecka jest niezwykle bogaty i trzeba przyznać, bardzo dynamiczny. Chyba po raz pierw­szy w historii święto naszych milusińskich jest organizowane we współpracy z kil­koma instytucjami – skansenem, ogro­dem zoologicznym i Stadionem Śląskim. Mimo że Dzień Dziecka odbędzie się w dość trudnym momencie, bo pamiętaj­my, że ciągle mówimy o pandemii koro­nawirusa, znaleźliśmy zupełnie nowe rozwiązanie. Myślę, że zarówno dzieci, jak i dorośli tego dnia będą świetnie się z nami bawić za pośrednictwem social mediów, a przy okazji zobaczą, jak cieka­wie można spędzić u nas czas. Bo w Par­ku Śląskim każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na was! – zaprasza Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Patronat nad tym wspólnym projek­tem objął marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Patro­nat medialny sprawuje miesięcznik Dwa Kwadranse.