AKTUALNOŚCI ZDROWIE

PGG chce szczepić górników

Polska Grupa Górnicza jest gotowa zaszczepić blisko 40 tys. górników. Dotyczy to zarówno pracowników kopalń, jak i oddziałów spółki. Szczepionkę dostarczy tutaj Agencja Rezerw Materiałowych. – Akcja szczepień mogłaby ruszyć w najszybszym możliwym terminie – zapowiadają władze PGG.

Szczepienia w PGG możliwe będą dzięki zmianom w Narodowym Programie Szczepień. Ogłosili je 30 marca premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Zgodnie z nowymi wytycznymi szczepienia możliwe będą w zakładach pracy, które własnymi siłami są w stanie podać antidotum przynajmniej 500 osobom.

Przypomnijmy, że już w pierwszych miesiącach pandemii spółka prowadziła przez wiele tygodni z pomocą służb sanitarnych i wojska masowe badania przesiewowe pracowników. Łącznie wykonano wówczas ponad 65 tys. testów przesiewowych. Operacja w PGG – na skalę niespotykaną w żadnej z dużych firm europejskich – zakończyła się sukcesem.

– Zgromadzone doświadczenia upewniają nas, że Polska Grupa Górnicza S.A. potrafi zorganizować i przeprowadzić z pełnym powodzeniem postulowaną akcję szczepień przeciw Covid-19 własnymi siłami, bez angażowania służb publicznych, których potencjał będzie można jednocześnie wykorzystać dla innych potrzebujących w regionie. Od strony sanitarno-medycznej PGG S.A. zapewni najwyższy możliwy standard bezpieczeństwa, dzięki umiejętnościom i doświadczeniu specjalistów ratownictwa górniczego (którzy pełnią już służbę m.in. w szpitalach cowidowych) oraz lekarzy i personelu medycznego, z którymi spółka współpracuje na bieżąco – czytamy w komunikacie spółki.

/ŁP/

Źródło: PGG

Foto: pixabya.com