AKTUALNOŚCI NEWS PUBLICYSTYKA ROZRYWKA

Poznaj Miss Polski 2020! Kim jest 22-letnia Ania z Katowic?

Ślązaczki najpiękniejszymi Polkami! To nie przypadek, że przez ostatnie dwa konkursy piękności to właśnie dziewczyny z naszego regionu zdobywały tytuł Miss Polski! Ten ostatni należy do Anny-Marii Jaromin z Katowic. 22-latka odebrała koronę z rąk poprzedniej Miss, którą była Magdalena Kasiborska, 21-latka z Zabrza.

Redakcja „Dwóch Kwadransów” postanowiła dowiedzieć się u źródła, kim na co dzień  jest najpiękniejsza Polka i jakie ma plany na przyszłość. Z Anną Jaromin spotkaliśmy się w Parku Śląskim. Nie bez powodu. Anna uwielbia od dziecka to miejsce. Można ją tu spotkać, gdy spaceruje ze swym ukochanym pieskiem…

Co czuje najpiękniejsza Polka na sekundy po ogłoszeniu wyników konkursu? – to pytanie musiało paść.

– Nie spodziewałam się tego, jako zwyciężczynię typowałam inną dziewczynę – mówi wprost Anna Jaromin. – W oczach miałam łzy, to były ogromne emocje, byłam tak bardzo szczęśliwa… 

Następne dwa tygodnie były najbardziej intensywnymi w jej życiu. Musiała nadrobić zaległości na uczelni. Sesja już trwała, a Annę ominęło kilka egzaminów. Na to nałożyły się dziesiątki wywiadów, spotkania, wyjazdy.

– Najgorsze jest to, że tuż przed finałem Miss Polski rozchorowałam się. Czułam się fatalnie, ale adrenalina robiła swoje – uśmiecha się Anna. – Gdy emocje opadły, przeziębienie dało się jeszcze bardziej we znaki. Mimo to sesja egzaminacyjna poszła jak z płatka, moja średnia to 4,9 – dodaje.

Prawdziwa Ślązaczka!

Anna studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Jako specjalność wybrała psychokryminalistykę. Poważnie zastanawia się nad tym, aby w przyszłości podjąć pracę w policji, w sekcji konnej. Za rok kończy licencjat.

Całe życie związana była z katowickim osiedlem Giszowiec, gdzie mieszka. Edukację zaczynała w Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach, później było gimnazjum nr 15 w Katowicach, następnie IV LO – także w rodzinnym mieście.

Anna pochodzi z typowo śląskiej rodziny. Jej tata pracował na kopalni, teraz tę tradycję kultywuje 36-letni brat Anny. Przyznaje, że choć sama nie posługuje się śląską gwarą, to rozumie wszystkie słowa – to zasługa taty i babci.

Podkreśla, że jest zakochana w śląskiej kuchni.

– Ostatnio nauczyłam się, za sprawą mamy, robić kluski śląskie – mówi nasza miss. – Pewnie moja figura temu zaprzecza, ale ja uwielbiam kluski w każdej postaci, oczywiście z roladą – wyjaśnia z uśmiechem na twarzy.

Kocha konie i ludzi

Jej największą pasją jest jazda konna, którą trenuje od 12 lat. W 2015 r. wygrała Mistrzostwa Polski Amazonek w damskim siodle w ujeżdżeniu w kategorii mała runda, a w 2012 r. Mistrzostwa Polski Amatorów w ujeżdżeniu w kategorii juniorów. Na co dzień trenuje w Stadninie Koni ,,Arabka” w Mysłowicach.

Cechy charakteru? – Jestem typem perfekcjonistki. Gdy coś nie idzie zgodnie z moim planem, irytuje mnie to, ale też zmusza do jeszcze większego wysiłku, aby osiągnąć zamierzony cel – wyznaje Anna. – Cechuje mnie też otwartość na innych, chętnie niosę pomoc – tłumaczy.

Dowodem tego jest choćby wydarzenie z dnia, w którym ogłoszono wyniki konkursu.

– Wracałam z gali finałowej razem z tatą. Przy drodze stało auto na światłach awaryjnych. Zobaczyłam, że były przy nim tylko panie, powiedziałam tacie, że spróbujemy im pomóc – relacjonuje Anna. – Okazało się, że jedna z nich musi się dostać do lekarza w Częstochowie. Mieliśmy po drodze, więc zabraliśmy ją na miejsce.

W planach dwójka dzieci

Anna od 6 lat jest w związku. Wybrankiem jej serca został kolega z licealnej klasy. To przy jego boku zamierza spędzić resztę życia. A gdzie widzi się za pięć, dziesięć, piętnaście lat? Plany ma bardzo precyzyjne.

– Marzy mi się, że za pięć lat będę już przygotowywać się do ślubu. Mam nadzieję, że będę miała na swoim koncie udane występy na konkursach międzynarodowych. Za dziesięć lat chciałabym mieć już dwójkę dzieci. Chciałabym mieć wtedy też swoją firmę i być nadal związana z konkursami piękności. Za piętnaście lat, oprócz rozwijającej się firmy, chciałabym mieć swojego konia fryzyjskiego i z powodzeniem startować razem z nim w zawodach. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować moje plany w 100 procentach, ale zobaczymy, co pokaże życie – wyznała Anna Jaromin.

Tymczasem już 11 marca Anna będzie świętować 23 urodziny. Życzymy naszej Miss ze Śląska samych sukcesów.

W 2016 roku wygrała ogólnopolski konkurs piękności – Queen of Poland, którego finał odbywał się na Gran Canarii. W tym samym roku wygrała konkurs międzynarodowy – Princess of the World, który był organizowany w Niemczech. W 2018 roku otrzymała tytuł Miss Beskidów, który umożliwił jej start w półfinale konkursu Miss Polski. Dostała się wtedy również do ścisłego finału Miss Polski. W 2019 roku spośród finalistek z roku 2018 została wybrana, aby reprezentować nasz kraj na międzynarodowym konkursie The Miss Globe, który odbywał się w Albanii i Czarnogórze. Od 17 stycznia 2021 r. jest aktualną Miss Polski 2020.

Nasza miss – wymiary idealne dla modelki

Oczy: niebieskie

Wzrost: 174 cm

Wymiary:

biust 89

talia 63

biodra 93

Przemysław Malisz
fot. Piotr Cyganik, I. Drozdowski, R. Kobyliński