GŁÓWNA KOMUNIKACJA ZDROWIE

Premier z wizytą na Śląsku. Padły słowa podziękowania

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Gliwice, gdzie w punkcie szczepień, który powstał na lodowisku TAFLA, mówił o znacznym przyspieszeniu szczepień. Z kolei w Katowicach odbył się krótki briefing tuż przy oddanym do użytku wiadukcie na DK 81 w Piotrowicach – tu premier zaznaczył znaczenie rozbudowy sieci dróg lokalnych – gminnych i powiatowych, na które rząd przeznaczy 30 mld zł.

W trakcie wizyty na Śląsku premier spotkał się z marszałkiem Jakubem Chełstowskim oraz z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

– Dziękuję tym, którzy pracowali, żeby tu na lodowisku w Gliwicach powstał tak sprawny punkt szczepień. Dzisiaj szczepionych jest tu ok. 2000 osób dziennie, a możliwości to nawet 4000 – mówił premier Morawiecki. – W piątek osiągnęliśmy rekord, zaszczepionych zostało ok. ćwierć miliona ludzi jednego dnia. To pokazuje, że cel, który wyznaczyłem zespołowi NPS, jest do zrealizowania.

W Katowicach premier skupił się na budowie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. – Przeznaczyliśmy ponad 30 mld zł na Fundusz Dróg Lokalnych – gminnych, powiatowych na następne kilka lat. To pozwoli wielu gminom i powiatom stworzyć nowe rozwiązania komunikacyjne i przyciągać inwestorów – dodawał.

– Przebudowa DK 81 to bardzo ważna inwestycja, która pozwoliła oddzielić ruch lokalny od tranzytowego. Dzięki niej mieszkańcy Katowic mogą odetchnąć. Zwiększyła się płynność ruchu, zmniejszyły się korki i zanieczyszczenie powietrza – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

PM/ŁP