AKTUALNOŚCI SPORT

Przy Arenie Zabrze powstanie boisko treningowe

Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.

Pomimo trwającej pandemii realizujemy w Zabrzu wiele inwestycji z różnych dziedzin. Budujemy i remontujemy drogi, żłobki, szkoły, zabytki, obiekty sportowe. Na te cele pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Przykładem jest pełnowymiarowe boisko treningowe z podgrzewaną murawą i oświetleniem przy Arenie Zabrze, na które pozyskaliśmy 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika Zabrze – mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik

Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska treningowego 9 czerwca. Złożono trzy oferty. Przetarg wygrała firma Interhall Sp. z o.o. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca tego roku.

Zakres robót obejmie m.in.: budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 m na osi północ-południe wraz z oświetleniem; wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania; przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem, a boiskiem do ogrzewania murawy; instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

– To dla nas historyczna chwila – akcentuje Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze. – To będzie boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.

/MAR/