AKTUALNOŚCI SPORT

Raków się przełamał! Ważne punkty z Zagłębiem Lubin

403 – aż tyle minut w Ekstraklasie Raków Częstochowa czekał na to, aby zdobyć wreszcie gola. W niedzielnym, wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin to gospodarze zaliczyli pierwsze trafienie. Mimo tego, to częstochowianie schodzili z murawy jako zwycięzcy po ostatnim gwizdku.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Szysza. Zawodnik Zagłębia w 13 minucie nie dał szans golkiperowi Rakowa. Radość “Miedzowych” nie trwała jednak długo. Kwadrans później 18 metrów od bramki faulowany był Patrykl Kuna. Egzekutorem został uderzył Ivi Lopez, który wykazał się doskonałą celnością. I tak po jego strzale był już remis. W końcówce spotkania to również Lopez zagrał pierwsze skrzypce. Była 81 minuta. Lopez oddał strzał, piłka odbiła się od zawodnika Zagłębia i wpadła do bramki. Gol został uznany jako samobój.

Dla Rakowa nie ma to znaczenia, najważniejsze są trzy punkty, które umacniają zespół na trzeciej pozycji w tabeli. Częstochowianie na swym koncie mają 31 punktów i do drugiej Pogoni Szczecin tracą 4 punkty a do liderującej Legii Warszawa 5 oczek.

PM
fot. Facebook Raków Częstochowa