GŁÓWNA ZDROWIE

Rekord zachorowań. Czy powrócą obostrzenia sprzed roku?

Drastyczny wzrost zachorowań na koronawirusa. Mamy niestety kolejny dobowy rekord. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto aż 24 239 nowych przypadków, a 463 osoby zmarły.

Województwo śląskie znalazło się na drugim miejscu pod względem największej liczby zakażeń z wynikiem 2728 osób, przed nami było tylko Mazowsze (5084).

W naszym regionie w szpitalach szybko kurczy się liczba wolnych łóżek covidowych, coraz więcej zajętych jest respiratorów.

To wszystko sprawia, że m.in. kolejne szkoły w regionie decydują się na powrót do nauki zdalnej. Rodzą się też pomysły, aby ograniczyć liczbę klientów w sklepach: https://www.dwakwadranse.pl/czwarta-fala-pandemii-przed-swietami-wstep-do-marketow-tylko-dla-zaszczepionych

Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. Dlatego od końca października śląska policja coraz częściej przeprowadza kontrolę środków transportu zbiorowego. Mandat za niestosowanie się do reżimu sanitarnego może wynieść nawet 1000 zł. https://www.dwakwadranse.pl/ruszaja-zmasowane-kontrole-posypia-sie-mandaty-za-brak-maseczki