AKTUALNOŚCI

Rekordzista?! Okradł blisko 40 ogródków działkowych

27-letni mężczyzna niemający stałego miejsca zamieszkania splądrował blisko 40 ogródków działkowych na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Czeladzi i Będzina. Wpadł w ręce policji. Grozi mu 10 lat więzienia.

Złodziej w kilka miesięcy obrabował wiele altan, włamywał się też do garaży. Kradł wszystko, co wpadło mu w ręce: narzędzia, artykuły spożywcze. – Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej krok po kroku analizowali te zdarzenia, szukając analogii w sposobie działania sprawcy. Po szeregu czynności wykonanych w tej sprawie, śledczy ustalili osobę, która mogła mieć związek z tymi przestępstwami – mówi p.o. rzecznika prasowego asp. Bartłomiej Osmólski z KMP w Dąbrowie Górniczej.

Mężczyzna został zatrzymany w Dąbrowie Górniczej. Postawiono mu aż 36 zarzutów kradzieży z włamaniem. Wartość sprzętu, który ukradł oszacowano na ponad 24 tys. zł. Część łupu udało się odzyskać (wkrętarki akumulatorowe, szlifierki, pilarki elektryczne).

/ŁP/

Foto: KMP w Dąbrowie Górniczej