PROMOWANE

Ruszają zmasowane kontrole. Posypią się mandaty za brak maseczki

Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa m.in. w środkach komunikacji miejskiej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo świętochłowiczan policjanci z miejscowej drogówki wraz z przedstawicielami chorzowskich służb sanitarnych prowadzą kontrolę środków transportu zbiorowego. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący przestrzegają przepisów

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety znowu rośnie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach czy tramwajach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa świętochłowiccy policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. Wczoraj miejscowa drogówka prowadziła kolejne już w tym tygodniu kontrole środków transportu publicznego. Towarzyszyli im inspektorzy z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Chorzowie. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje.