AKTUALNOŚCI SPORT

Ruszyły zapisy na Bieg Wiosenny 2022 w Parku Śląskim

Trwają zapisy na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim – jednego z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie w 2022 roku! To już 9 edycja tej wyjątkowej imprezy sportowej, którą zaplanowano na 20 marca. Na przygotowanie formy zostały więc już tylko równo dwa miesiące!

Nie ma wątpliwości, że Park Śląski to doskonałe miejsce na oficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego. W ubiegłym roku w tej imprezie udział wzięło pod 1500 uczestników, w tym roku liczba ta może być jeszcze większa.  

Start zaplanowano na Polach Marsowych, a metę na bieżni Stadionu Śląskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonanie 10-kilometrowy dystans. Trasa jest urokliwa, wiedzie przez parkowe alejki. Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oczywiście ma niebagatelne znaczenie przy zatwierdzaniu rekordów.

Zgodnie z regulaminem, który jest dostępny na stronie www.parkslaski.pl, starty będą odbywały się indywidualnie w godz. od 9 do 13 (jest to podyktowane bezpieczeństwem sanitarnym, tak jak w poprzedniej edycji).

Każdy, kto chce wziąć udział w Biegu Wiosennym, może już teraz się zapisać  https://zapisy.sts-timing.pl/806/. Im szybciej to zrobi, tym opłata startowa jest niższa. Kto do 27 lutego zapłaci on-line (przelewem) – wyda jedynie 69 zł. W dniach od 28 lutego do 10 marca opłata wzrośnie do 89 zł. Organizator przewiduje także sprzedaż pakietów w biurze zawodów w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł. Dla każdego biegacza przewidziano specjalny pakiet startowy, który będzie można odebrać w biurze zawodów.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim to wydarzenie, na które przychodzą całe rodziny, a rozstrzał wiekowy uczestników jest duży. W ubiegłym roku najstarszy biegacz miał 81 lat. Łącznie nagrodzonych zostało 39 osób w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej w kategorii open mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Mrówka z Radlina (czas 31:47 minut), a wśród pań najszybciej pobiegła Sandra Michalak z Sosnowca (37:32).