PROMOWANE SPORT

Seniorze zadbaj o zdrowie i kondycję. Stadion Śląski zaprasza na zajęcia

Aktywny Śląski to cykl bezpłatnych zajęć sportowych przygotowanych przez Stadion Śląski. Treningi mają charakter rekreacyjny i są dedykowane zarówno doświadczonym uczestnikom, jak i osobom początkującym. W ramach akcji można skorzystać z zajęć biegowych, nordic walking, treningu funkcjonalnego, zumby oraz tabaty. Przewidziano również warsztaty prozdrowotne dla uczestników.

Do tej pory w ramach cyklu Aktywny Śląski prowadzone były zajęcia biegowe oraz nordic walking. W tym roku oferta zajęć została rozszerzona o trening funkcjonalny, zumbę, tabatę oraz warsztaty.

– Miałem przyjemność wziąć udział w akcji „Biegaj z nami na Stadionie Śląskim” w zeszłym roku i uważam, że to świetna sprawa, móc trenować pod okiem doświadczonych instruktorów. Akcja Aktywny Śląski jest skierowana zarówno do młodych osób, jak i seniorów. Nie ważny jest poziom sportowy uczestnika, ponieważ każdy znajdzie zajęcia dla siebie. W tym roku w treningach wezmą udział nasi ambasadorzy, lekkoatletyczni mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Myślę, że będzie można się od nich wiele nauczyć – mówi Jan Widera Prezes Stadionu Śląskiego.

Treningi odbywają się przez cały rok, od stycznia do grudnia. Organizowane są na obiektach i terenie przylegającym do Stadionu Śląskiego. Zbiórka ma miejsce w recepcji Stadionu Śląskiego (wejście od strony promenady J. Ziętka). Każdy uczestnik może nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy, skorzystać ze stadionowej szatni oraz parkingu.

– Misją Stadionu Śląskiego jest popularyzowanie sportu wśród mieszkańców województwa śląskiego. Widząc w zeszłym roku, jak duże zainteresowanie miały zajęcia biegowe oraz nordic walking, chcieliśmy rozwinąć nasz projekt o ćwiczenia, które będą uzupełnieniem projektu. Zamierzamy również edukować uczestników akcji, dlatego raz na kwartał zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedza z zakresu zdrowego stylu życia – dodaje Jan Widera.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, posiadających duże doświadczenie. Za nordic walking odpowiada Katarzyna Wolniewicz, która może się poszczyć m.in. 1. miejscem w mistrzostwach Europy w nordic walking na 5 km oraz zdobyciem pucharu Europy na dystansie 10 km. Nad treningami biegowymi sprawuje pieczę August Jakubik, który ukończył 68 ultramaratonów oraz 151 maratonów. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata w biegu 48 godzinnym z rekordem Polski 370 km 381 m. Na zawodach i treningach, w tym czasie, przebiegł ponad 140 000 km. Andrzej Zuber prowadzi zajęcia tabaty oraz zumby. To energiczny i nieprzewidywalny instruktor, który swoją energią i entuzjazmem do ćwiczeń potrafi zarażać nawet najbardziej oporne osoby. Ostatnim trenerem jest Kamil Rochalski.  Współorganizator cenionego na Śląsku ekstremalnego biegu z przeszkodami Szturm Śląski. Podczas treningów funkcjonalnych rozwinął umiejętności wielu podopiecznych.

Harmonogram zajęć Aktywny Śląski prezentuje się następująco:

·         zajęcia biegowe – w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00,

·         nordic walking – w każdy poniedziałek i środę o godz. 18:00,

·         trening funkcjonalny – w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 12:00,

·         zumba – w każdą środę o godz. 19:30,

·         tabata – w każdy piątek o godz. 17:00.

Zachęcamy do uczestnictwa niezależnie od stopnia zaawansowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem aktywnyslaski.pl.

Źródło: Stadion Śląski