AKTUALNOŚCI PROMOWANE SPORT

Siatkarskie święto w Katowicach! Dodatkowe atrakcje dla dużych i małych kibiców

Piknik Siatkarski na katowickim Rynku i kolejne odciśnięte dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki – to atrakcje towarzyszące Mistrzostwom Świata w siatkówce mężczyzn 2022, które odbędą się m.in. w Katowicach. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na dodatkowy mecz towarzyski reprezentacji Polski, który rozegrany zostanie w katowickim Spodku.

W marcu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Decyzją Federacji gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia. W legendarnym Spodku zobaczymy m.in. reprezentację Polski rozgrywającą swoje mecze grupowe, a także obserwować będzie można także walki o medale. Ale atrakcji dla miłośników siatkówki będzie w Katowicach zdecydowanie więcej!

W sobotę 20 sierpnia na katowickim Rynku odbędzie się Piknik Siatkarski. Dla uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji. Zarówno dorośli fani tego sportu, jak i dzieci, znajdą coś dla siebie. Boisko do piłki siatkowej, na którym będzie można będzie zagrać z Mistrzem Świata Krzysztofem Ignaczakiem oraz siatkarzami GKS-u Katowicestrefa aktywności dla dzieci, dmuchańce – to tylko niektóre z nich. Na pikniku swoje stoisko będzie miała także „Pasieka Dziadka Tolka”. Tam będzie można dowiedzieć się wszystkiego o pszczołach – odbędzie się degustacja miodu oraz zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Na spragnionych wiedzy o pszczołach czekać będą specjalne gogle z wizualizacją latającej pszczoły. Swoją ofertę w trakcie pikniku zaprezentują również Wojska Obrony Terytorialnej. Impreza odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:00.

Z kolei w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 15:00, przed meczem Polska – Meksyk, który w ramach fazy grupowej rozegrany zostanie w katowickim Spodku, zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia pn. Aleja Gwiazd Siatkówki. Na Alei Korfantego swoje dłonie odcisną kolejni wielcy polscy siatkarze! Wśród nich – Mistrzowie Świata: Krzysztof Ignaczak, Artur Szalpuk, Damian Schulz oraz jeden z najlepszych siatkarzy świata – Wilfredo Leon, olimpijczyk – Robert Prygiel oraz medalista mistrzostw Polski, menedżer siatkarski – Andrzej Grzyb. Uroczystość uświetni występ orkiestry górniczej a całość poprowadzi znany dziennikarz i konferansjer Marek Magiera.

Dodatkową atrakcją będzie mecz towarzyski polskich siatkarzy, który odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 20.30 w katowickim Spodku. Zmierzą się w nim męskie reprezentacje w siatkówce Polski i Argentyny. Sprzedaż biletów na to spotkanie ruszyła dzisiaj o godzinie 12:00.