GŁÓWNA ZDROWIE

Śląsk: punkty szczepień we wszystkich gminach

670 punktów gdzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, przygotowano już na terenie naszego województwa. Lista jest stale aktualizowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjentów uspokajamy, punkty znalazły się we wszystkich 167 gminach na terenie Śląska.

Obecnie szczepiony jest m.in. personel medyczny, pracownicy DPS. Po 15 stycznia mają ruszyć tzw. szczepienia populacyjne. Rejestracja odbywać będzie się za pośrednictwem infolinii – tel. 989 u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Zarejestrowany pacjent stawiać będzie się w wybranym punkcie szczepień, gdzie podany zostanie preparat. Po upływie 21 dni odbędzie się podanie drugiej dawki. Każdy pacjent podczas pierwszej wizyty otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki, lekarz wyznaczy też termin przyjęcia kolejnej. Uwaga szczepienie jest bezpłatne i dobrowolne!

Blisko 6 tys. punktów szczepień i przeszło 7,3 tys. zespołów szczepiących weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Oznacza to, że ponad 98,5 proc. Polaków ma dostęp do punktu szczepień w najbliższej okolicy.

Lista punktów na Śląsku wraz z danymi teleadresowymi dostępna jest tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/slaskie

/ŁP/