AKTUALNOŚCI PROMOWANE

Tak zmieni się rynek w Gliwicach

Rynek w Gliwicach będzie jeszcze piękniejszy. Miasto przymierza się do jego modernizacji. Miejsce to zyska nową zieleń i ławeczki. Zielone światło dla inwestycji, którą zrealizuje Zarząd Dróg Miejskich, dał Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Nasadzenia na rynku przeprowadzone zostaną w nowoczesny sposób, który do tej pory nie był stosowany w mieście. Centralą część Gliwic ozdobi 11 większych drzew. – W efekcie uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, po ponownym przeanalizowaniu uwarunkowań na Rynku oraz różnych dostępnych obecnie nowoczesnych rozwiązań, zdecydowaliśmy się na najlepszą, naszym zdaniem, możliwość. Zrezygnowaliśmy z umieszczania drzew w dużych donicach, jak planowaliśmy pierwotnie, i będziemy sadzić drzewa w gruncie przy użyciu tzw. systemów antykompresyjnych, zapewniających roślinom optymalne warunki rozwoju w zabrukowanym terenie – informuje Dawid Ochód, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Będzie więcej ławeczek, zarówno z oparciami, jak i bez. Nie zabraknie też stojaków na rowerowy. W najbliższych miesiącach ZDM planuje ogłoszenie przetargu. Jeżeli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem nową przestrzeń, podziwiać będzie można już w przyszłym roku.

/ŁP/

Wizualizacja: Pracownia 44STO
Foto: UM Gliwice