SPORT

To historyczny transfer w Ekstraklasie!

Łukasz Podolski w nowym sezonie będzie grał w Górniku Zabrze! To właśnie tej drużynie kibicuje od dziecka i to w Zabrzu chce zakończyć swą karierę. Podolski to 130-krotny reprezentant Niemiec, będzie najbardziej utytułowanym piłkarzem występującym w Ekstraklasie.

Łukasz Podolski urodził się w Gliwicach, ale jego babcia pochodziła z Zabrze i to u niej często przebywał. W trakcie tych wyjazdów chodził na mecze Górnika stając się jej fanem. Jeszcze w trakcie gry w reprezentacji Niemiec obiecał, że kiedyś wejdzie do drużyny. Teraz ma stać się to faktem. Transfer ma zostać ogłoszony niebawem. Już teraz zarówno Górnik Zabrze, jak i sam Łukasz Podolski w mediach społecznościowych wysyłają czytelne sygnały, że wszystko idzie w tym właśnie kierunku.

Łukasz Podolski ma 36 lat. To Mistrz Świata z 2014, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Świata (20062010), srebrny medalista mistrzostw Europy z 2008, a także brązowy medalista Pucharu Konfederacji 2005. Ze 130 występami zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby występów w reprezentacji Niemiec, jako zdobywca 49 goli jest trzecim najlepszym strzelcem w historii tej drużyny.

PM
fot. kolaż Facebook Łukasz Podolski