AKTUALNOŚCI

To już wiosna? Ten tydzień należy do niej!

Jeszcze niedawno prognozy pogody wieszczyły nam siarczyste mrozy. Na szczęście sytuacja zmieniła się diametralnie. Sprawdziliśmy, co nas czeka w pogodzie w najbliższym tygodniu. Mamy same dobre informacje!

Już od soboty w całym regionie zrobiło się bardzo słonecznie. Niedziela na Śląsku przywitała nas również słońcem i… tak ma być w kolejnych dniach.

Dziś w regionie temperatura osiągnie nawet 11 st. Celsjusza – oczywiście na plusie! Wiatr będzie słaby, ciśnienie na optymalnym poziomie 1026 hPa. Niebo bezchmurne. Nic tylko czerpać garściami. Spacer obowiązkowy!

Jeśli jesteście mile zaskoczeni weekendową aurą, to w najbliższym czasie wpadnie w prawdziwą euforię! Poniedziałek i wtorek – te dni będą prawdziwą kalką weekendu/! A od środy… zrobi się jeszcze cieplej!

Spece od map pogodowych przewidują, że w środę i czwartek temperatura na Śląsku ma dojść nawet do 15 st. Celsjusza! A nie wykluczone, że słupki rtęci powędrują jeszcze wyżej – jeśli tylko w górach pojawi się wiatr halny. To z pewnością spowodowałoby podniesienie temperatury o kolejne kilka stopni.

Istnieje więc szansa na to, że w tym roku pobijemy historyczny rekord ciepła sprzed trzech dekad. Przypomnijmy, że w 1990 r. w Makowie Podhalańskim odnotowano 21,4 st Celsjusza powyżej zera!

A co czeka nas pod koniec tygodnia? W piątek wciąż powyżej 10 stopni, w sobotę 8 stopni i nadal dość pogodnie. Nieco chłodniej zrobi się w ostatni dzień lutego (w tym roku miesiąc ma 28 dni), czyli od niedzieli. Wówczas możemy liczyć na około 5 st. powyżej zera. Najważniejsze jest to, że na horyzoncie nie widać przymrozków.

Przemysław Malisz