AKTUALNOŚCI

Trwa przebudowa ścieżek rowerowych w Tychach

W Tychach ruszyły prace związane z przebudową ścieżek rowerowych. Jeżeli wszystko się uda jeszcze w tym roku oddanych zostanie dziewięć, wyremontowanych ścieżek. Inwestycja kosztować będzie 3 mln zł.

Obecnie prace trwają na czterech ścieżkach. – Aktualnie trwa modernizacja czterech z zaplanowanych dziewięciu ścieżek rowerowych. Ekipy remontowe pracują na ul. Edukacji (odcinek od ul. Filaretów do ul. Elfów),  przy ulicy Towarowej (pomiędzy ul. Beskidzką a Cielmicką), oraz na ul. Żwakowskiej, gdzie remontowane są dwa fragmenty drogi. Pierwszy z nich przebiega od ul. Harcerskiej do ul. Wodnej, a drugi od ul. Kopernika do al. Bielskiej – wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach

Niebawem roboty rozpoczną się na kolejnych ulicach: Stoczniowców 70 (od ul. Legionów Polskich do ul. Świerzego), Grota Roweckiego (od zjazdu do Zespołu Szkół nr 5 do ul. Korczaka),  al. Piłsudskiego (od ul. Dmowskiego do ul. Tischnera) i na dwóch odcinkach ulicy Dmowskiego (od al. Jana Pawła II do pierwszego zjazdu oraz pomiędzy ciągiem N-O do al. Piłsudskiego).

Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 4,5 kilometra ścieżek rowerowych. Zostaną wyłożone nowym asfaltem: w zależności od odcinka w kolorze czarnym, lub czerwonym (to nowy standard przy tego typu pracach).

W Tychach jest obecnie przeszło 65 km dróg dla rowerów oraz 9 szlaków rowerowych położonych w dużej części w okolicznych lasach.

/ŁP/

Foto: UM Tychy