AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA PROMOWANE

Tychy: rusza rozbiórka wiaduktu

Dziś w Tychach rusza rozbiórka wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego. To oznacza utrudnienia dla pasażerów i pieszych. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów, nie ma możliwości też pokonania obiektu pieszo.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Do czerwca 2022 roku postoje na przystanku Tychy Grota-Roweckiego zostaną zawieszone. W dniach 15-17 czerwca, 22-24 czerwca oraz 6-8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy-Tychy Lodowisko. Przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej S4. Autobusy komunikacji zastępczej również będą pomijać przystanek Tychy Grota- Roweckiego. Obiekt wyłączony jest dla pieszych. Ruch pieszy został skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point.

Realizowana inwestycja zakłada budowę nowej kładki, z której skorzystają piesi i rowerzyści. Kładka gotowa będzie do końca roku. Nowy wiadukt do lipca 2022 roku. Realizacja zadań kosztować będzie ok. 10 mln zł.

/ŁP/

Foto: MZUiM Tychy