GŁÓWNA

Ukazał się już nowy numer miesięcznika “Dwa Kwadranse” [CZYTAJ ONLINE]

Zawiera 32 strony najważniejszych tematów, którymi żyje region. Ukazał się nowy numer naszego miesięcznika “Dwa Kwadranse”. Znajdziecie w nim najciekawsze i najbardziej absorbujące uwagę informacje ze Śląska. Już teraz możesz przeczytać go online. Wystarczy wejść w ten link: https://issuu.com/wpkiwchorzow/docs/dwk_17_lipiec-2021

W tym numerze m.in.:

  • Pakiet stabilizacyjny dla szpitala w Rybniku. Kwota 15 mln zł w gotówce zasili konto Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku tytułem pokrycia strat, zaś pod obrady Sejmiku województwa trafi uchwała o uruchomieniu pakietu stabilizacyjnego w wysokości 25 mln zł na lata 2022–2023 na inwestycje w placówce.
  • Stadion Śląski będzie gospodarzem Europejskiego Forum Przyszłości – wielkiego panelu dyskusyjnego poświęconego m.in. sprawom gospodarki na Starym Kontynencie. Forum zaplanowano na 6–8 października i jest ono efektem wyboru Województwa Śląskiego jako Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.
  • Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice od kilku tygodni nosi imię Wojciecha Korfantego, wielkiego polskiego przywódcy z Górnego Śląska. Nadanie patronatu miało uroczysty charakter. Wziął w nim udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz prawnuk Wojciecha Korfantego, Michael Korfanty.
  • Aż milion złotych z budżetu województwa zostanie przeznaczonych na wsparcie Rodzinnych Ogródków Działkowych. To pierwszy w historii projekt dofinansowania skierowany do stowarzyszeń zrzeszających działkowców. Jednorazowo można otrzymać nawet 50 tysięcy złotych!
  • W Katowicach-Brynowie powstaje nowa siedziba Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Na jej potrzeby adaptowany jest budynek przy ulicy Wincentego Pola 65 funkcjonujący jako Muzeum – Izba Pamięci Kopalni „Wujek”. Podpisano list intencyjny o przekazaniu przez Polską Grupę Górniczą w sumie trzech obiektów na rzecz ŚCWiS, projektu wspólnie realizowanego przez województwo i miasto Katowice.
  • Ogród Japoński, jeden z kluczowych projektów realizowanych z myślą o mieszkańcach wypoczywających w Parku Śląskim, jest już dostępny dla gości! W uroczystym otwarciu udział wziął premier Mateusz Morawiecki. – To cudowne miejsce, pokazujące harmonię natury i sztuki. Urzeka, zachęca do spaceru i wypoczynku. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich do Parku Śląskiego – podkreślił.
  • Chorzowscy radni dali zielone światło do realizacji jednej z największych inwestycji w Parku Śląskim. Podjęto uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu zarząd parku może starać się o pozwolenie na budowę, które jest kluczowe do zrealizowania modernizacji kultowego kąpieliska „Fala”.
  • 2 mln zł trafi do gmin turystycznych z Jury Krakowsko-Częstochowskiej w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystki. To kolejna odsłona potężnego wsparcia udzielonego przez województwo utrzymującym się z turystyki miejscowościom z naszego regionu. Na ten cel w budżecie zabezpieczono ogółem aż 87,5 miliona złotych!