KOMUNIKACJA PROMOWANE

Ulga w upały dla pasażerów. Coraz więcej tramwajów jest klimatyzowanych

Od kilku dni pasażerowie mają okazję podróżować pierwszym z pięciu wagonów typu 2012 N doposażanych w klimatyzację w przedziale pasażerskim.

Trzydzieści tramwajów bydgoskiego producenta Pesa Bydgoszcz SA zakupionych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. w ramach poprzedniej perspektywy unijnej, dostarczonych w latach 2013-2014, wyposażonych było jedynie w klimatyzację w kabinie motorniczego. Obecnie trwa odbiór drugiego wagonu, który powinien jeszcze w tym miesiącu wozić pasażerów. Pozostałe trzy wagony z pełną klimatyzacją wyjadą na tory do końca 2022 r.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom własnym Spółka stale podnosi standard świadczonych usług starając się sprostać oczekiwaniom pasażerów. W klimatyzację w przedziale pasażerskim wyposażone są wszystkie nowe tramwaje typu 2017N i typu 2012N-10 produkcji Pesa Bydgoszcz SA oraz wagony typu MF10  i MF11 produkcji Modertrans Poznań Sp. z o.o. dostarczone w ramach realizowanego Projektu unijnego. Ponadto, od 2020 roku Zakład Usługowo Remontowy w Chorzowie w ramach prowadzonych modernizacji wagonów 116 ND doposażył cztery wagony w układ klimatyzacji przedziału pasażerskiego. Proces ten będzie kontynuowany podczas kolejnych modernizacji.

Obecnie Spółka dysponuje 62 wagonami wyposażonymi w pełną klimatyzację.

Źródło: Tramwaje Śląskie